OFERTA KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Typ szkoły
Forma i cykl kształcenia
Język obcy

TECHNIKUM nr 1 - kształcenie w zawodach:

technik architektury krajobrazu  dzienne - 4 letnie  angielski, niemiecki
 technik budownictwa  dzienne - 4 letnie  angielski, niemiecki
 technik geodeta  dzienne - 4 letnie  angielski, niemiecki
 technik obsługi turystycznej  dzienne - 4 letnie  angielski, niemiecki
 technik technologii żywności z elementami dietetyki  dzienne - 4 letnie  angielski, niemiecki

Branżowa Szkoła I stopnia - kształcenie w zawodach:

Wędliniarz  dzienne - 3 letnie  angielski lub niemiecki
 Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie  dzienne - 3 letnie  angielski lub niemiecki

Oddział wielozawodowy:

- blacharz samochodowy
- fotograf
- fryzjer
- mechnik pojazdów samochodowych
- monter sieci i urządzeń sanitarnych
- murarz tynkarz
- sprzedawca
- stolarz
- inne zawody

dzienne - 3 letnie  angielski lub niemiecki

Dokumenty wymagane do szkół ponadgimnazjalych:

1. Podanie (wygenerowane przez elektroniczny system naboru - www.elk.edu.com.pl
  2. Kopia świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego.
  3. Potwierdzenie woli podjęcia nauki poprzez dostarczenie:
    • oryginałów świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego
    • 2 zdjęcia (podpisanych na odwrocie)
    • zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do kształcenia w wybranym zawodzie.

Kryteria przyjęć do szkół ponadgimnazjalnych

Obowiązujące na terenie powiatu ełckiego zasady przyznawania punktów za oceny uzyskane w gimnazjum i szczególne osiągnięcia uczniów.

Z egzaminu w gimnazjum (maksymalnie 100 punktów).

Za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum, z następujących przedmiotów:

• j. polski
  • j. obcy
  • matematyka
  • geografia

Maksymalnie można uzyskać 72 punkty. Punkty przyznawane są w następujący sposób:

• celujący - 18
  • bardzo dobry - 15
  • dobry - 12
  • dostateczny - 9
  • dopuszczający - 6

• Za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem - 8 punktów.
  • Uzyskanie tytułu finalisty/finalistów konkursu przedmiotowego organizowanego przez kuratora oświaty - 12 punktów.
  • Szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum, w tym wolontariat - 8 punktów.

Maksymalnie w wyniku rekrutacji można uzyskać 200 punktów.

DOKUMENTY:

• ZARZĄDZENIE NR 15 WARMIŃSKO - MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY
    z dnia 22 lutego 2018 r. w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum, szkoły podstawowej lub branżowej szkoły I stopnia
  • Postępowanie rekrutacyjne oraz postępowanie uzupełniające na rok 2018/2019
    do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum
  • Zarządzenie nr 4 Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2018 r.
    w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2018/2019 do publicznych szkół podstawowych dla dorosłych, klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych, klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych – branżowych szkół I stopnia oraz na semestr pierwszy klas pierwszych publicznych szkół policealnych.

MAPA STRONY

JUŻ WKRÓTCE