W dniu 19 kwietnia 2024 roku w szkole, tak jak i we wszystkich szkołach w Ełku miał miejsce Dzień Otwartej Szkoły.

Odwiedzili nas grupowo uczniowie z Pisanicy, Olecka, Nowej Wsi Ełckiej i Kalinowa oraz uczniowie z SP 2, SP 4 i SP 5 oraz rodzice młodzieży klas ósmych. Na gości czekała młodzież Śniadeckiego, który opowiadała o szkole i kierunkach kształcenia.  Młodzież oprowadzała gości pokazując ciekawe miejsca, sale lekcyjne, pracownie zawodowe, bibliotekę, sale gimnastyczne i boisko.

Goście skorzystali z ciekawych pokazów i warsztatów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli ZS1. Każdy otrzymał ulotki informacyjne o kierunkach kształcenia ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi poszczególnych kierunków w których będzie można rozpocząć naukę od września.

Po dużej ilości wrażeń każdy mógł poczęstować się kiełbaską z Food Trucka, które zasponsorował Animex Foods Sp z o.o.

Dziękujemy wszystkim,
którzy włączyli się w organizację tego ważnego
dla całej społeczności Śniadeckiego dnia