W dniu 15 maja 2023 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku odbyła się konferencja „PRAKTYCZNE WYKORZYSTANIE KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W PROWADZONEJ DZIAŁALNOŚCI” związana z kształceniem zawodowym realizowanym w naszej szkole oraz przykładem dobrych praktyk.

Do udziału zaproszono gości, którzy przedstawili zasadność kształcenia się w technikum oraz efektywność wykorzystania wiedzy w przyszłości.

Konferencja była podzielona na trzy panele tematyczne skierowane do uczniów naszej szkoły o kierunkach architektura krajobrazu, technologia żywności, obsługa turystyczna, weterynaria i budownictwo.

Zaletą konferencji było połączenie doświadczenia i stażu pracy występujących prelegentów z wiedzą uczniów z klas IIA, IIIA i IIIB, którą zdobyli podczas kształcenia się w naszym technikum.

Konferencja skupiła uwagę na podmiejskich formach wypoczynku - agroturystyce, jak ją ubogacić poprzez wykorzystanie barwnych dodatków roślin, czy zachęcić do rozwoju poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii grzewczych.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane wyroby ekologiczne m.in. własne przetwory owocowe, kiszonki warzyw, smalec, wędlina i domowy chleb. Można było je degustować.

Ważnym elementem konferencji było podpisanie porozumienia między Zespołem Szkół nr 1 w Ełku i Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy.